Şair ve fotoğrafçı Gürsel Bektaş’la; Şiir ve fotoğraf yolculuğu, Durakta Üç Kişi adlı Cemal Süreya dizelerini anlatan fotoğraf sergisi, karantina günlerinde okuduklarımız hakkında keyifli bir söyleşi gerçekleştirdik.

Video söyleşilerinde amatörüz. Zoom’da küçük bir zamanlama sorunu yaşadık ve teşekkürlerimizi sunamadan kaydımız sonlandı. Bu nedenle amatörlüğümüzü mazur görmenizi diliyor, bize zaman ayırdığı ve sohbetimize katıldığı için Gürsel Bektaş’a çok teşekkür ediyoruz.

Gürsel Bektaş

Balıkesir’de doğdu. Gönen Ömer Seyfettin Lisesi ve Yıldız Teknik Üniversitesi Kimya Mühendisliği’nden mezun olduktan sonra İstanbul Bilgi Üniversitesi’nde Sinema-TV alanında yüksek lisansını tamamladı.

Çeşitli karma fotoğraf sergilerinde yer almakla beraber 2012’de Işığın Arka Yüzü adlı ilk kişisel fotoğraf sergisini İstanbul Beyoğlu’nda; 2019’da ise Durakta Üç Kişi adlı Cemal Süreya dizelerini anlatan fotoğraf sergisini Bursa Nilüfer Edebiyat Müzesi’nde açtı ve bu serginin küratörlüğünü yaptı.

Şiirleri Varlık, Yasakmeyve, Çevrimdışı İstanbul, Akatalpa, Türk Edebiyatı, Papirüs, Orlando ve Lacivert gibi edebiyat dergilerinde yer aldı. Hırvat Yazarlar Birliği ile atölye çalışmalarına katıldı ve şiirleri yabancı dillere çevrildi. İlk şiir kitabı Kırmızı 2015 yılında Noktürn Yayınları tarafından, ikinci şiir kitabı Güzel Olan Sensin ise 2016 yılında Yasakmeyve Yayınları tarafından yayımlandı.

Keyifli seyirler,
Keyifli dinlemeler,
Sağlıklı günler dileriz.