UYARIHANE

  • Yazılar yazanlarındır, e, kimin olacaktı başka değil mi? Laf bizdeki de işte. O zaman haliyle, tüm yazıların ve eserlerin de 5846 Sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu ve ilgili mevzuat uyarınca korunduğunu söylememize de gerek yoktur. Yine de hatırlatalım istedik. Yazılar ve içerikleri yalnızca yazanındır ve yazılar yazanın sorumluluğundadır.
  • Öyle kopyala yapıştır yapmazsanız pek bir memnun oluruz haliyle. Beğendim diyorsunuz, tamam, linki paylaşın, evet tabi, her sayfanın altında facebook, twitter ve diğer sosyal medya paylaşım butonları koyduk. Oradan istediğiniz gibi paylaşabilişiniz. Ama diğer yandan, izinsiz ve link belirtmeden paylaşırsanız bu hem etik hem de yasal olmayacaktır, bunu da söylemiş olalım da bizde kalmasın.
  • Öyküler kurgu, yazılar bireysel duygu düşüncelerden ibarettir. Yazdıklarımızı paylaşmaktan başka amacımız yok. Ne bir tavsiye verebiliriz ne de yaptığımızı yapın diyebiliriz. Aman, siz kimseye bakmayın, nasıl canınız istiyorsa öyle yaşayın hayatı valla!
  • Misafirhane’deki Podcast’ler muhabbettir. Deneyimlediklerimizi, düşüncelerimizi, duygularımızı, sevinçlerimizi, hayallerimizi, nedenlerimizi, niçinlerimizi, endişelerimizi, korkularımızı, kısaca hayatlarımızı, bir dost meclisindeymişçesine paylaşıyoruz. Tavsiye sanmayın sakın, kendi çapımızda konuşuyoruz. Bilirkişi değiliz hiçbir konuda. Akıl vermekse, haddimiz değil! Kavga edelim, tartışalım, bu işin doğrusu bu demiyoruz, diyemeyiz, bunlar gibi şeyler aklınıza gelmesin, aman yok asla, böyle şeyler düşünmeyin hakkımızda! Biz konuşuyoruz öyle kendi kendimize, siz de kulak misafiri olun istedik, hepsi bu. Yorum kısmı açtık bir de, sohbete siz de katılın diye. Sevgi, saygı çerçevesinde, gelin sohbet edelim, misafir olalım, misafir edelim dedik işte. Çıkarımız mı? Aman, ne çıkarı, iki günlük Dünya’da yaşıyoruz. Sohbet de mi etmeyelim?
  • Biz tamamen şahsi duygularla yola çıktık, merhaba dedik, sitemiz de tamamen şahsi kullanım ve keyifli zaman geçirmeniz içindir. Pek tabi, ticari amaçla kullanılamaz.
  • Ay ne kadar ünlü olduk acaba 🙂 diye, siteye giren çıkan kaç kişi var, bakıyoruz ucundan. Kişisel verileriniz güvendedir, tarafımızdan görülmemekte ve saklanmamaktadır.
  • Yasalara saygımız sonsuz olup hepsine uymakta olduğumuzu gururla bildiririz! 🙂 Ayrıca, tabi ki Teneffüshane’dekilerin yazdığı ve söylediği kendini bağlar, her türlü bizi bağlar ama sizi de bağlar!
  • Teneffüshane şu anda herhangi bir maddi kazanç amacı gütmeyen ve maddi olarak da zaten bir geliri olmayan 🙂 , paylaşmaktan ve paylaştıkça büyümekten keyif alma amacı dışında başka bir hedefi olmayan bir blog niteliğindedir (şimdilik). Sitemizde bizim yazdıklarımız olduğu kadar sizlerin de yazdıkları olsun, herkes okusun, herkes yazsın, yazdıkça daha da güzelleşelim istiyoruz. Sizin de bu isteğimizi paylaştığınızı mutlulukla görüyoruz. Teneffüshane’de sizin de öyküleriniz, şiirleriniz, yazılarınız yer alsın, yayınlansın istiyorsanız öykü/şiir/yazılarınızı 3 sayfayı geçmeyecek şekilde word formatında bilgi@teneffushane.com adresimize gönderebilirsiniz. Öykü/şiir/yazılarınızı bize e-mail ile göndermeniz halinde, gönderdiğiniz öykü/şiir/yazınızın sitemizde yayınlanmasını istediğinizi anlayacak ve yayınlanmasına rızanız olduğunu kabul edeceğiz ve derhal değerlendirmeye alacağız. Yalnız elbette bizim de değerlendirme kriterlerimiz var, eh, okunası yazılar, duygusu olan şiirler, okuyunca anlam katan yazılar olsun istiyoruz, siz de istemez misiniz? İşte bu yüzden gönderdiklerinizi değerlendirmeden geçiriyoruz ve her gönderilenin yayınlanmasına söz veremiyoruz. Ama e-maillerinizin asla cevapsız bırakılmayacağına söz veriyoruz! Katkılarınız çok değerli, iyi ki varsınız!

Sevgiler,
Teneffüshane